- Interjero fotografavimas
- Eksterjero fotografavimas
- Butų, loftų, patalpų, fotografavimas pardavimui, nuomai
Interjero dizaineris, norėdamas, kad jo sukurtas interjeras būtų pastebėtas ir įvertintas, turėtų atsisakyti minties fotografuoti interjerą paprastu, ne tam skirtu, fotoaparatu. Tokiu atveju fotografijos bus gana blankios, jose nebus perteiktas pats interjeras ir tai, kas juo norėta pasakyti, taigi, galima teigti, kad toks fotografavimas bus tiesiog laiko švaistymas. Iš tiesų reiktų kreiptis į patyrusį interjero fotografą, žinantį, kaip geriausiai perteikti fotografijose dizainerio sukurtą interjerą, ir turintį tam skirtą profesionalią įrangą. Patyręs fotografas, įėjęs į patalpą, kurioje bus fotografuojamas interjeras, žinos, kaip darbą atlikti taip, kad būtų perteikta dizainerio idėja ir, kad ši idėja būtų vėliau įvertinta. Visų pirma, tam reikia žinoti, kaip sukomponuoti ir perteikti interjero vaizdą taip, kad jis sudomintų žiūrovą. Taigi, fotografas žino, kaip parodyti interjero išplanavimą (kad jis būtų lengvai suprantamas žiūrovui), ką reiktų pabrėžti pirmame plane, o ką palikti antrame. Taip pat fotografas jaučia, iš kokio kampo geriausia fotografuoti, kad vaizdas „užkabintų akį“.
Svarbu „suvaldyti“ ir apšvietimą. Čia taip pat svarbu matyti, koks interjeras kada atrodo įspūdingiausiai, pvz., galbūt restorano vidus atrodo geriausiai vakare, kai pro patalpos langus liejasi švelni saulės šviesa, arba svetainė ypatingai atrodo, kai yra apšviesta studijinio apšvietimo. Beje, kai naudojamasi studijiniu apšvietimu, tos zonos ir detalės, kurios natūraliame apšvietime tiesiog pradingsta šešėlyje arba nublanksta, yra apviečiamos, todėl gerai matomos.
Fotografijoje reikia vengti įspūdžio tarsi interjero sienos griūtų. Svarbu įsidemėti, jog vertikalios linijos turi išlikti vertikalioje padėtyje, o horizontalios ‒ horizontalioje. Kad viskas liktų savo vietose, yra naudojami specialūs objektyvai, fotografijos koreguojamos kompiuterinėmis priemonėmis.
Interjero fotografas taip pat turi tinkamai perteikti medžiagos faktūrą ir spalvas. Čia yra taip pat svarbūs yra fotografo patirtis, įgūdžiai ir fotografo naudojama profesionali įranga. Interjero medžiagų faktūra, forma turėtų gerai matytis, o spalvos turėtų būti tokios, kokios yra, t. y. jų neturėtų keisti apšvietimas.
Kaip matome, interjero fotografavimas nėra toks paprastas dalykas, kaip gali pasirodyti iš pradžių: šiam darbui reikia specialios įrangos, be to, nemažai įgūdžių, žinių ir patirties.