akcija
Meniu

Pagrindinis Fotosesijos Erotinė fotosesija Renginiai Vestuvės Šeima ir vaikai Fotostudija Interjeras Retušavimas
Šeima
Šeima

Krikštynų rūbelių komplektas

Tėvams dažnai kyla klausimų, kaip aprengti savo vaikutį krikštynų dieną. Žinoma, kad reikia specialių krikšto rūbelių, tačiau šį kart patikslinsime, kas turi sudaryti krikštynų rūbelių komplektą, kokios spalvos turi būti mergaičių rūbai, o kokios – berniukų, kodėl jos būtent tokios yra.

Taigi, komplektą sudaro krikštynų suknutė arba kostiumėlis (priklauso nuo vaiko amžiaus), skraistė, bateliai ir žvakė. Krikšto rūbelis dažniausiai būna baltos spalvos. Įprasta, jog mergaičių rūbai turi melsvos spalvos akcentų, o berniukų – rausvos.

Krikšto rūbelių spalva neabejotinai yra susijusi su krikščioniškąja simbolika. Raudona spalva siejama su ugnimi ir krauju, tai ‒ karštos meilės ir aukos dvasios simbolis. Taip pat ši spalva yra ir Kryžiaus, t. y. Kristaus kančios spalva. Štai mėlyna spalva krikščionybės tradicijoje simbolizuoja dangų bei tyrumą. Tai Švč. Mergelės Marijos spalva. Paprastai  ji vaizduojama su mėlynu apsiaustu. Ši spalva simbolizuoja dieviškumą, tiesą, pastovumą ir ištikimybę.

Krikšto rūbais, skraiste ir žvake paprastai rūpinasi krikštamotė. Skraistė uždedama ant vaikučio, kai jis yra ką tik pakrikštyjamas.

 
Copyright © 2008-2024 Visos teisės saugomos "Fotografas Giedrius Jankauskas"