akcija
Meniu

Pagrindinis Fotosesijos Erotinė fotosesija Renginiai Vestuvės Šeima ir vaikai Fotostudija Interjeras Retušavimas
Šeima
Šeima

Žaidimų idėjos


Būtų gerai, jeigu prieš krikštynas kas nors pagalvotų, ką veikti, kai svečiai jau bus susėdę prie stalo. Tiems, kas tuo užsiims, siūlome kelias žaidimų idėjas. Įvairūs žaidimai atpalaiduoja, padeda svečiams susipažinti (jeigu ne visi dar yra pažįstami), pakelia nuotaiką ir pats žaidimo procesas gali prajuokinti iki ašarų. Taigi, čiupkit idėjas:

• Krikštynų žaidimas „Atspėk būsimą profesiją“. Prieš žaidimą svečiams reikia išdalinti korteles arba popieriaus lapelius, ant kurių jie užrašys, kaip įsivaizduoja būsimą vaiko profesiją. Šventėje dalyvaujantys vaikai gali piešti. Beje, būtų labai smagu, jeigu piešimo įgūdžius prisimintų ir suaugusieji. Kai viskas bus atlikta, vedėjas korteles turi surinkti ir sudėti į voką, kuris bus saugomas iki tol, kol vaikui
sueis 18 metų. Turi būti pažadėta, kad suėjus tokiam vaiko amžiui, vokas ir bus atplėštas. O tam, kuris atspės būsimą profesiją, vaikas turės atsilyginti iš savo pirmojo atlyginimo.

• Įvairios viktorinos yra ypač mėgstamos visų švenčių metu. Taigi, kodėl nepažaidus krikštynų viktorinos! Tam reiktų paruošti kuo daugiau įvairiausių klausimų, susijusių su vaiko gyvenimu. Teisingai atsakiusį į klausimą svečią reikia apdovanoti šmaikščiu prizu. Būtent apdovanojimo „ceremonija“ ir yra smagiausia viktorinos dalis. Toliau pateikti galimi klausimai ir dovanos už atsakymus į juos, pavyzdžiui:

1. Kokią valandą arba kuriuo paros metu gimė vaikutis? Prizas už tai – patalynės komplektas. Tačiau įteikiama palutė arba šliaužtinukai.
2. Kada pirmą kartą vaikutis atsistojo (atsisėdo)? Prizas – muzikinis centras, bet įteikiamas barškutis.
3. Kada vaikučiui išdygo dantukas? Prizas – planšetinis kompiuteris, įteikiama užrašų knygutė.
4. Kada pirmą kartą vaikas nusišypsojo? Prizas už tai prabangus „Loreal“ grožio rinkinys, įteikiamas vaikiškas kremas.
5. Kas išrinko vaikui vardą? Prizas ‒ knyga bestseleris, įteikiama vaikiška knygutė.
6. Kada pirmą kartą vaikas paragavo tyrelės? Prizas už tai porcelianinių indų rinkinys, įteikiamas mažas plastmasinis puodelis.
7. Koks buvo pirmasis ištartas žodis? Prizas – naujas fotoaparatas, įteikiamas piešimo albumas ir pieštukai.
8. Kada pirmą kartą paragavo ledų? Prizas – perlų vėrinys, už tai įteikiamas vėrinys iš čiulpiamų saldainių.
9. Ką jis mėgsta labiausiai? Prizas – pinigai, įteikiamos sagos.

• Labai smagi pamoga, kai svečias įkiša į burną saują čiulpiamų saldainių arba graikišką riešutą ir sako palinkėjimą tam tikru būdu, pavyzdžiui, bando kalbėti tam tikra intonacija – lyg mažas vaikas prašytų mamos nupirkti žaislą, lyg dainuotų operos ariją arba vaidintų medžiojantį laukinį žmogų, pamačiusį mamutą. Taip pat galima kalbėti su riešutu burnoje nežinoma kalba, pavyzdžiui, prie kiekvieno skiemens pridedant žodelius liau, mor, prokšt, baumu. Galima atlikti ir užduotis, susijusias su vaikučio vardu, pavyzdžiui, sudėti vaiko vardą iš kambaryje esančių daiktų. Pavyzdžiui, vaiko vardas yra Dominykas, tai pirmo daikto pavadinimas turėtų
prasidėti D raide, sakykim, duona, dangtis, diržas, kita raidė ‒ o, taigi daiktų pavadinimai turėtų ir prasidėti šia raide – obuolys, omaras. Pagal šį principą reikia dėlioti visas raides. Dar yra kitas panašus žaidimas, kuriam reikia maišelių su užrašytomis arba priklijuotomis vaiko vardo raidėmis. Tuose maišeliuose turi būti pridėta įvairių daikčiukų, kurių pavadinimai prasideda tomis raidėmis, iš kurių sudarytas vaiko vardas, pavyzdžiui, Dominykas:
• D – duonos kepalas
• O – obuolys
• M – marmeladas
• I – ikrai
• N – nosinė
• Y – yla
• K – kiaušinis
• A – agurkas
• S – seilinukas.
Šiuo atveju reikia 9 maišiukų, kurie ir bus prizai svečiams, atspėjusiems, kas tuose maišeliuose yra.
Maišelius reikia sukabinti pagal raidžių tvarką varde.
• Kitam žaidimui reikia atlikti šią užduotį – sugalvoti rišlų sakinį, kuriame kiekvienas žodis prasidėtų vaiko vardo raide, pavyzdžiui, Aušra – Aš uždariau šį rytą automobilį. Svečiui, kuris sugalvos įdomiausią ir juokingiausią sakinį, galima įteikti prizą.

• Žaidimas „Linksmosios lenktynės“. Šiam žaidimui prireiks krepšinio arba futbolo kamuolio. Visi šventės dalyviai turi susiskirstyti į grupeles po tris žmones. Visai smagu būtų, jeigu kiekviena grupė sugalvotų sau pavadinimą. Taigi, dalyvių grupė, kai ateina jos eilė, gauna po kamuolį. Vedėjas turi duoti ženklą, tada vienas iš trijų dalyvių atsistoja ant kamuolio, kiti du turi jį prilaikyti iš šonų už alkūnių. Tokiu būdu
grupelė turi pasiekti finišo liniją, t. y. ant kamuolio stovintis dalyvis turi kojomis ridenti kamuolį, o kiti ‒ prilaikyti jį. Laimi greičiausiai pasiekusi tikslą grupė. Žaidimas labai smagus ir pakeliantis nuotaiką.

• Kitas labai linksmas žaidimas vadinasi „Žmonės maišuose“. Šiam žaidimui reikalingos kėdės ir keli maišai. Gimtadienio dalyviai turi vėl pasiskirstyti į komandas. Paskui tarp kiekvienos pastatomos kėdės, tarp kurių turėtų būti kelių metrų atstumas. Komandos narys įlipa į maišą ir turi nubėgti iki finišo linijos, paskui – apsisukti ir bėgti atgal. Taip komandos lenktyniauja tarpusavyje. Atbėgęs dalyvis
perduoda greitai maišą kitam savo komandos nariui, kuris taip pat lipa į maišą ir bėga. Laimi greičiausia gimtadienio dalyvių komanda.

• Pabaigoje galima pažaisti pasižadėjimų žaidimą, šiuo atveju svečiai pasižada vaiką ko nors išmokyti arba ką nors jam nupirkti. Kad būtų įdomiau, jiems paduodamas maišelis su daiktais, kuriuos jie turi ištraukti. Sakykim, kuris nors svečias ištraukia knygą apie rytų filosofiją, tai šiuo atveju jis pasižada vaikui duoti protingus patarimus visais gyvenimo klausimais ir būti jo dvasiniu vadovu. Kitas svečias ištraukia saldainių vėrinį, taigi pasižada vaikui visada pakelti nuotaiką, kai jam bus liūdna. Kiekvienas svečias gali savaip interpretuoti ištrauktą dovaną. Kad pažadai ir linkėjimai pildytųsi, juos reiktų pasaldinti širšių medumi.

 
Copyright © 2008-2024 Visos teisės saugomos "Fotografas Giedrius Jankauskas"